O nás a Kontakt

|   Hlavní   |   Lexikon   |   O nás   |

O nás

Autorem koncepce i programového vybavení stavebnice Mini-web je Vlastimil Čevela, externí redaktor portálu "prog-story" na webu TM v Brně.

Aplikace Mini-web je poskytována prostřednictvím portálu "Historie programování a VT u nás" Technického muzea v Brně na adrese prog-story.technicalmuseum.cz.

Morální a odbornou konzultační podporu poskytli Jaroslav Pipota jako garant virtuální expozice ze strany TM v Brně i dávní kolegové z programátorské branže Branislav Lacko a Vladimír Vérosta.

Laické ověřování "alfa verze" stavebnice a řadu vzorových příkladů realizovala Gabriela Čevelová.

Při uvolnění "beta verze" k veřejnému ověřování (červen 2022) jsou vedena jednání o možnosti pilotního projektu využití stavebnice Mini-web v rámci výuky na ZŠ Modřice.

Uznání a historické souvislosti

Stavebnice Mini-web by nemohla vzniknout bez dále uvedených úspěšně realizovaných projektů, při kterých autor díky zpětné vazbě od mnoha desítek kolegů a uživatelů postupně získával zkušenosti kolem analýzy a programování i systémového přístupu.

Naprosto zásadní podmínkou pak byla vzácná trpělivost manželky autora, která už více než 61 let toleruje jeho takovéto i podobné nestandardní nápady a poskytuje mu dokonalé rodinné zázemí.

2014 - Portál "prog-story" TM v Brně
2008 - První verze stránek ZŠ Modřice (generátor "txb-es")
2006 - © Cevela MX COBOL free Compiler
2005 - Modřický Internetový Magazín, nová verze 2022