Technické muzeum v Brně - pozvánka na konferenci
Historie VT a programování
v úterý 27. září 2016 v konferenčním sále muzea od 14 hodin

Po konferenci a výstavce Ada 200 se jedná se o 2. ročník akcí muzea k dějinám programování a výpočetní techniky. Námětem tentokrát bude:

Představení nových stálých historických expozic
Výpočetní technika a Optika

se současnou prezentací aktuálního stavu virtuální expozice
Historie programování a nasazení VT u nás

program konference

• zahájení – zástupce Technického muzea v Brně
    předsedající Doc. Ing. Branislav Lacko, CSc., VUT Brno

• hlavní referát "Jak jsem potkal počítače" (s diskuzí)
    Prof. Ing. Jan Maxmilián Honzík, CSc., VUT Brno - - - (profil^)

• prezentace virtuální expozice (s diskuzí)
    Ing. Vlastimil Čevela - redaktor "prog-story", Modřice

- - - přestávka s malým občerstvením (káva, čaj) - - -

• představení nových expozic Výpočetní technika a Optika
    - přednášející Ing. Jaroslav Pipota a Mgr. Luboš Anděl, TM Brno

• prohlídka nových expozic s výkladem - výše uvedení přednášející

Místem konání je konferenční sál v budově muzea na na ulici Purkyňova v Králově Poli, dosažitelný tramvajovou linkou č. 12 směr Technologický park, zastávka Technické muzeum. Vstup je bezplatný, předpokládaná doba trvání asi 3 hodiny.

Organizátoři si uvědomují, že historická témata v poslední době nejsou příliš v centru pozornosti ani veřejnosti, ani odborníků. Přesto se domnívají, že konference, diskuze a osobní setkání v komorním prostředí muzea mohou účastníkům nabídnout řadu zajímavých podnětů i užitečných informací. Proto se obracejí na všechny příznivce, aby přeposlali mail s touto pozvánkou na další potenciální zájemce.

Vlastimil Čevela, redaktor virtuální expozice (
Jaroslav Pipota, garant konference ze strany muzea (