Dobrý den pane Čevelo,

minulý týden na konferenci "Historie VT a programování" jsem se dozvěděl o virtuální expozici Technického muzea na WEBových stránkách prog-story.technicalmuseum.cz. Při procházení jednotlivých textů mě napadlo, že by zde neměl chybět alespoň externí odkaz na dnes už historický text "Opravdoví programátoři nepoužívají Pascal". Vygooglil jsem jej např. na www.logix.cz/michal/humornik/Pojidaci.Kolacu.xp.

Jinak díky za tuto expozici, našel jsem v ní mnohé zajímavé články. Protože v práci mám na starosti v námi vyvíjeném podnikovém informačním systému AZPRO oblast nákupu materiálu a skladů (dříve MTZ), hledal jsem ve sbornících i příspěvky ohledně řešení této problematiky pomocí dřívějších prostředků výpočetní techniky. Mnohdy se mně totiž už v praxi potvrdilo, že k tomu aby člověk dokázal pochopit (a správně uchopit) současnost, je dobré poznat historii příslušné oblasti lidské činnosti.

S pozdravem - Petr Hanzlík - mail ze dne 3. 10. 2016