@@@ novinky & komentáře |

dalakov  

history of COMPUTERS - hardware, sofrtware, internet, ... - sitemap (!!!)  - Georgi Dalakov  (en) - na původní hlavní stránce (viz foto) měl portál krásný úvod, který jsem si dále dovolil volně přeložit - v současné době ho autor nahradil časovou osou:

 

 

... Všude, kam se otočíte, vidíte a slyšíte o počítačích, internetu, informačním věku, atd. Během posledních několika desetiletí se počítač nepochybně stal nejdůležitějším vynálezem lidstava. Dnes jsou všechny světové znalosti virtuálně vzdáleny jen pár kliknutí, což je opravdu ohromující. Co je příčinou pro takový explosivní rozvoj - sociální potřeby, ekonomické pobídky nebo sen lidí, vytvořit myslící stroj?, kdo to umožnil?, kdy a kde se tyhle důležité vynálezy odehrály?, kdo jsou průkopníci počítačů, sítí a softwaru?

   Tento portál chce zkusit odpovědět na na některé z těchto otázek kolem historie počítání a počítačů poskytnutím mimořádného množství důležitých informací. ... ... Podle velkého Leonarda da Vinci jsou tři typy lidí: ti, kteří vidí, další, kteří vidí, když se jim ukáže a ti, co nevidí - zkuste se zařadit alespoň do té střední kategorie. Pěkné počtení a nikdy nezapomeňte na staré pořekadlo: "Život je příliš krátký na to, aby byl brán vážně". ...

ČeV - září 2015, foto 2018, poslední aktualizace 2020