A) Souvislosti - PROJEKT:

1. Předpokládá se postupná katalogizace několika stovek knih a firemní dokumentace, kdy každá z publikací bude mít svoji vizitku prog-story (malý článek), vzájemně propojenou na detail katalogu Knihovny TMB a uvedenou v seznamu Knihovna TM v Brně.

2. Každá vizitka bude mít fotku obálky a dle potřeby obsah, tiráž, předmluvu či další vybrané digitalizované stránky - celkově to bude mnoho set foto. Pro vylepšení a úpravy foto bude využíván editor Zoner.

3. Ruční zpracování by bylo neůměrně pracné a náchylné k chybám, proto bude využito programování,
    považuji za užitečné, se blíže seznámit se základy programování dále uvedených jazyků,
    protože jejich alespoň částečná znalost by v budoucnu umožnila i složitější spolupráci:
    • příkazový skript Windows (. cmd = command-file)
    • příkazový skript Python (.py = vývojové prostředí IDLE)
    • zdrojový kód HTML (.htm/html = webová stránka)

4. Všechny zdrojové kódy jsou "Textové dokumenty", editovatelné programem "Poznámkový blok"
    • *.cmd se spouští L-dvojklikem
    • *.py se P-klikem otevře v IDLE a spouští tlačítkem F5 - stažení: www.slunecnice.cz/sw/python/
    • *.htm se zobrazí L-dvojklikem

5. Detailní technologický postup bude domluven při osobní konzultaci. Realizace bude probíhat nezávisle na  samostatných pracovištích:
    • redaktor prog-story (focení, hromadná úprava foto, ukládání foto na web, koordinace)